Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak bezpiecznie umyć wnętrznośći pod maską karcherem?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak bezpiecznie umyć wnętrznośći pod maską karcherem?

    Kurde no i bądź tu mądry, księgowa jedno, inni drugie, a jak szukam w internecie tak jak jest to wszystko popisane, że już kompletnie nie wiadomo o co chodzi. W ostatnim czasie 2 razy zmieniały się przepisy - 1 stycznia 2014 a następnie 1 kwietnia 2014.

    Jedno jest pewne - muszę wystawić FV. Pytanie tylko czy 23% VAT czy tzw. "ZW" (zwolniony)...

  • #2
    Jak bezpiecznie umyć wnętrznośći pod maską karcherem?

    Panowie. Jak bezpiecznie umyć wnętrzności pod maską karcherem? czy nic się nie stanie. Jaką ostrozności trzeba zachować?

    Komentarz


    • #3
      Forum - Octavia Club Polska
      Forum - Octavia Club Polska
      Octavia ASZ/RS
      Jetta A5

      Komentarz


      • #4
        Koledzy mył ktoś z Was silnik w O2 z 1,6 BSE + LPG???
        Co zakrywaliście? Później nie było problemów?
        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez mkania777
          Koledzy mył ktoś z Was silnik w O2 z 1,6 BSE + LPG???
          Co zakrywaliście? Później nie było problemów?
          Jestem przeciwnikiem pucowania na błysk silników w 10/15latkach, ale można zadbać o estetykę w kilku letnich, zwłaszcza jako 1szy właściciel: pędzelek ,spryskiwacz, miękka szmatka . W 2h można zrobić porządek pod maską. Zero obaw ,że nie odpali , efekt zależy tylko od nas, koszty można pominać.

          Komentarz


          • #6
            Zapytam tylko tak: a w jakim celu myjecie sprawny, nie cieknący silnik? Bo można też przecież myć oponę od wewnątrz....

            Komentarz


            • #7
              Zapytam tylko tak: a w jakim celu myjesz się na noc, przecież nie biłeś się z gównem...
              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez himi
                Zapytam tylko tak: a w jakim celu myjecie sprawny, nie cieknący silnik? Bo można też przecież myć oponę od wewnątrz....
                Czysty garnitur, to i czysta bielizna, a u Ciebie po tym wpisie to nie wiadomo :lol:

                Komentarz


                • #9
                  Widziałem samochód, który miał umyty silnik, plastiki i wszelkie przewody pod maską pociągnięte kokpitem i zawieszoną choinkę zapachową.
                  Serio.






                  ...Nie kupiłem go.

                  Komentarz


                  • #10
                    postąpiłeś bardzo rozsądnie
                    Diesel Service Śmietana
                    43-210 Kobiór
                    ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                    uwaga
                    nie robimy pompowtryskiwaczy

                    Komentarz


                    • #11
                      Jestem przeciwnikiem mycia silnikow i o jego negatywnych skutkach slyszale od nie jednego elektryka. Kazdy jednak robi jak uwaza.
                      VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja silnik umyłem parą.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez mkania777
                          Zapytam tylko tak: a w jakim celu myjesz się na noc, przecież nie biłeś się z gównem...

                          ???? Kolega himi zadał sensowne pytanie, ale odpowiedź żenująca.
                          www.kawapelnaslonca.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Mycie silnika ma taki sam sens jak mycie podwozia. Ja po każdym myciu przecieram tylko niektóre elementy w komorze silnika, takie których dotykam. I tyle.
                            Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                            Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                            Komentarz


                            • #15
                              mattyah4x4, Voit, rozumiem ze nie kupilibyscie odemnie auta, bo picowane ? :diabelski_usmiech

                              Forum - Octavia Club Polska
                              Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                              Jeżdżę w blasku
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                              Komentarz


                              • #16
                                zsolpyw Nie rozumiem pytania, może doprecyzuj...

                                Komentarz


                                • #17
                                  'Kupce' widzac zadbane auto, wyczuwaja podstep i wola zdecydowanie brudasa :P

                                  Lakier po korekcie super utrzymany, biezaco prana tapicerka, nakladka na kierownica, zmeniona galka biegow na wersje OII, w miare czysto w komorze silnika, wyprany bagaznik, polozony czarny baranek pod progami (ooo to juz panie bite byc musialo, ze az progi poskladalo :P)

                                  kurde, dopiero teraz do mnie dotarlo ze zmieniajac gałę musialem miec cos waznego do ukrycia :P

                                  [ Dodano: Pon 14 Kwi, 14 20:13 ]
                                  wkowal10, Kup se K2 Akra, psikaj po trochu i wycieraj fibra. Po trochu i cala komore wypucujesz, skutecznie i bezpiecznie.
                                  wszystkie przewody gumowe polecam silikonem w sprayu, na wymyte plastiki jak masz kase to kup cos w sklepie cardetailerskim, jak Ci szkoda kup jakis tani psikacz na stacji tez bedzie OK

                                  pochwal sie foto
                                  Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                  Jeżdżę w blasku
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    zsolpyw ...Dostrzegasz subtelną różnicę pomiędzy "w miarę czysto w komorze silnika" a silnki umyty krcherem?
                                    Nie widzę związku pomiędzy zadbanym samochodem, a umytym silnikiem.

                                    ...Nakładałeś nowy baranek?
                                    Po co? Stary ci się nie podobał?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Voit
                                      Nie widzę związku pomiędzy zadbanym samochodem, a umytym silnikiem.
                                      A ja widzę. Ja również należę do osób, które lubią mieć czysty i zadbany samochód, w związku z czym oprócz mycia budy czy sprzątania wnętrza myję również komorę silnika czy też zabezpieczam podwozie.
                                      Po co myję komorę silnika.. A po to, że lubię mieć ją czystą i szczerze mówiąc wisi mi, że potencjalny kupiec będzie marudził i doszukiwał się jakichś wad ukrytych. W poprzednim MK4 miałem komorę idealnie czystą i jak jeden cwaniaczek próbował doszukiwać się czegoś i zbijać na tym z ceny to najzwyczajniej mu podziękowałem i odesłałem do "perełek" z allegro - dzwonił ponownie dzień czy dwa po sprzedaży samochodu i był wielce zawiedziony, że sprzedałem komu innemu..
                                      Ale jeśli ktoś lubi mieć syf pod maską.. No cóż.. Jego sprawa.. Jeden jest pedant i lubi ład i porządek a inny jest ignorant i wisi mu jak ma pod maską.

                                      Zamieszczone przez Voit
                                      ...Nakładałeś nowy baranek?
                                      Po co? Stary ci się nie podobał?
                                      A chociażby w celu zabezpieczenia podwozia przed warunkami atmosferycznymi.
                                      Fabryczne zabezpieczenie nie jest wieczne, a po kilku latach m.in. uderzające kamienie potrafią je nadwyrężyć, więc czemu by nie nałożyć baranka ponownie?

                                      Tu pozwolę sobie zapodać fotki elementów zawieszenia znajomego - mogą paść pytania "po co", otóż po to: "bo tak", "bo miał taki kaprys", "bo auto ma być zadbane", itd., itd., itd.:
                                      ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                                      ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Nie zmieniam zdania. Jestem daleki od ,,obory'' pod maską. Aby ona jednak powstała to trzeba chyba ,,bić się z gównem'', że zacytuję jednego klasyka z tego wątku. Mycie silnika to dla mnie fanaberia.

                                        Natomiast raz po zimie umycie podwozia zasyfionego po solankach nie jest bez sensu.

                                        Odpowiedzi bieliźniane - spuszczam kurtynę ponurego milczenia. Proponuję pod prysznicem odkręcenie ,,słuchawki'' i lewatywę co wieczór. Też można - przecież technicznie się da :diabelski_usmiech

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez himi
                                          Proponuję pod prysznicem odkręcenie ,,słuchawki'' i lewatywę co wieczór. Też można - przecież technicznie się da
                                          Zamiast tego proponuję Fortrans, a efekty jeszcze lepsze...
                                          (przepraszam za offtop.)
                                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            eehhhhh

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez mkania777
                                              Zamiast tego proponuję Fortrans, a efekty jeszcze lepsze...
                                              hmm, muszę spróbować 8)
                                              Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                andrzej111, powodzenia...
                                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jak zrobię to wrzucę fotorelacje
                                                  Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X